30 grudnia 1925 roku papież Pius XI bullą Universa christifidelium cura utworzył diecezję gdańską.
W dniu setnej rocznicy tego wydarzenia we wszystkich kościołach jubileuszowych naszej diecezji odbędą się nabożeństwa dziekczynne. Abp Tadeusz Wojda zaprosił Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej, aby zorganizować jedno z tych nabożeństw.
Będzie ono miało formę tradycyjnych nieszporów i dziekczynnego Te Deum. Zapraszamy do kościoła śś. Piotra i Pawła przy ul. Żabi Kruk w Gdańsku we wtorek 30 grudnia na godz. 18.00.