• czynne bezpośrednio po Mszy Św. rannej i wieczornej oraz po uzgodnieniu telefonicznym
  • odwiedziny chorych - w I sobotę miesiąca
  • sakrament chrztu św. - w niedzielę o godz. 12.00 ( zgłoszenia 2 tyg. wcześniej)
  • sakrament małżeństwa - zgłoszenia 3 miesiące przed ślubem

21 czerwca 2019

Intencje Mszy św.

Msze św. gregoriańskie

Przyjmujemy intencje mszalne na bieżący rok a także na Msze św. gregoriańskie. Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. Mogą to być nie tylko intencje za zamarłych, ale również dziękczynno-błagalne z okazji różnych okoliczności życia. Katechizm Kościoła Katolickiego uczy nas, że Eucharystia jest centrum i szczytem życia Kościoła, ponieważ Chrystus włącza Kościół i wszystkie jego członki do swojej ofiary uwielbienia i dziękczynienia, złożonej raz na zawsze Ojcu na krzyżu. Przez tę ofiarę Chrystus rozlewa łaski zbawienia na swoje Ciało, którym jest Kościół (KKK 1407).

Eucharystia jako ofiara jest także składana na wynagrodzenie za grzechy żywych i zmarłych, a także by otrzymać od Boga duchowe i doczesne dary (KKK 1414).

Chór Drobak Kantori z Norwegii

Koronacja obrazu w Stanisławowie 30 maja 1937