• czynne bezpośrednio po Mszy Św. rannej i wieczornej oraz po uzgodnieniu telefonicznym
  • odwiedziny chorych - w I sobotę miesiąca
  • sakrament chrztu św. - w niedzielę o godz. 12.00 ( zgłoszenia 2 tyg. wcześniej)
  • sakrament małżeństwa - zgłoszenia 3 miesiące przed ślubem

21 czerwca 2019

Pożar kościoła

02 czerwca 2019

Dnia 2 czerwca 2019 doszło do pożaru na poddaszu zakrystii naszego kościoła. Informacja o zagrożeniu zniszczenia świątyni wybudowanej ponad 620 temu lat szybko pojawiła się w przestrzeni medialnej. Wiadomość ta napełniła smutkiem nie tylko parafian, którzy od lat z wielkim wysiłkiem przywracają pierwotne piękno tej gotyckiej, gdańskiej świątyni, ale poruszyła także biskupów, kapłanów i wiernych Archidiecezji Gdańskiej oraz ludzi dobrej woli, ceniących historię i piękno Pomorza.

Dzięki szybkiej reakcji służb udało się uratować kościół. Ogień gasiło prawie 30 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych, a w akcji ratunkowej uczestniczyło około 100 strażaków, którzy z ogromnym profesjonalizmem, a także szacunkiem dla świętości miejsca, wykonywali akcję gaśniczą, porządkową i zabezpieczającą. Pracę strażaków wspierali również parafianie i ludzie dobrej woli, którzy przez wiele godzin pomagali w zabezpieczeniu zabytkowych elementów wyposażenia kościoła.

Chór Drobak Kantori z Norwegii

Koronacja obrazu w Stanisławowie 30 maja 1937