Niedziele
8.00 - Msza św.
10.30 - Msza św.
12.00 - Msza św. (suma parafialna)
16.00 - Msza św. 

Dni powszednie
7.30 - Msza św. 
17.30 - Msza św.

Sakrament pojedniania w ciągu tygodnia - przed Mszą św.; w niedziele, święta i uroczystości -  w czasie Mszy św.

Biuro parafialne czynne jest bezpośrednio po Mszy Św. rannej i wieczornej oraz po uzgodnieniu telefonicznym.

Odwiedziny chorych - w I sobotę miesiąca.

Sakrament chrztu św. - w niedzielę o godz. 12.00 (zgłoszenia 2 tyg. wcześniej).

Sakrament małżeństwa - zgłoszenia 3 miesiące przed ślubem.

Adres:
ul. Żabi Kruk 3
80-822 Gdańsk
tel. 58 301 99 77; 58 305 77 75

e-mail:

Numer konta:
Bank Ochrony Środowiska o/Gdańsk nr r-ku 69 1540 1098 2001 5502 7892 0001

22 czerwca 2019

Wizytacja kanoniczna, 29.05.2019

W dniu 29 maja 2019 roku w naszej parafii odbyła się wizytacja kanoniczna. Poprzedniej wizytacji kanonicznej dokonał Ksiądz Biskup Wiesław Szlachetka, Wikariusz Generalny, w dniu 9 marca 2014 r.

Ksiądz proboszcz Prałat mgr lic. Cezary Annusewicz, podczas wizytacji kanonicznej przedstawił Metropolicie Gdańskiemu informacje o stanie duszpasterskim oraz inwestycyjno - materialnym parafii.

Wizytację poprzedziła nowenna do Ducha Świętego, podczas której modlono się za młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz w intencji o dobre owoce wizyty Metropolity Gdańskiego w naszej parafii. Wizytator, J.E. Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głodź przybył do parafii w środę 31 maja w godzinach popołudniowych i udał się do kancelarii parafialnej aby przejrzeć, podpisać oraz opieczętować księgi parafialne. Według danych kancelaryjnych od ostatniej wizytacji odnotowano: chrztów - 62 w kościele parafialnym i 68 w kościele rektorskim, pogrzebów - 187, małżeństw - 7 w kościele parafialnym i 90 w kościele filialnym. Do I Komunii Świętej przystąpiło - 36 dzieci, a do bierzmowania 61 kandydatów. Następnie Metropolita Gdański spotkał się na plebanii z duszpasterzami parafii. Przed godziną 18.00 udał się do zakrystii, aby przygotować się do Eucharystii. Metropolita Gdański celebrował uroczystą Mszę św.

O godz. 18.00. Podczas Eucharystii wygłosił Słowo Boże oraz udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży, która przygotowywała się do tej uroczystości przez poprzedzający rok. Młodzież przygotowywała się do przyjęcia sakramentu w trzech parafiach Dekanatu Gdańsk Śródmieście: pw. Wniebowzięcia NMP (Bazylika Mariacka), pw. Św. Mikołaja, pw. Św, Brygidy. Razem sakrament przyjęło 57 osób. W ramach przygotowań młodzież uczestniczyła w systematycznych katechezach, nabożeństwach i modlitwach, a także w Nowennie do Ducha Świętego oraz przystąpiła do sakramentu pokuty i pojednania. Eucharystię koncelebrowali zaproszeni na uroczystość kapłani diecezjalni i zakonni z Dekanatu Gdańsk Śródmieście. Przed rozpoczęciem Mszy św. Ksiądz proboszcz w imieniu własnym oraz zgromadzonych wiernych powitał Metropolitę. Następnie Ksiądz proboszcz przedstawił rys historyczny parafii oraz sprawozdanie z życia wspólnoty parafialnej od poprzedniej wizytacji. Podsumowanie okresu działalności dotyczyło kwestii duszpasterskich i materialnych. Wizytatora powitali też przedstawiciele Wspólnoty Parafialnej, Następnie członkowie wspólnot wręczyli Wizytatorowi sprawozdania z działalności grup istniejących w ramach duszpasterstwa parafii i kościoła filialnego: Rady Parafialne, Nadzwyczajni Szafarze Komunii Św., Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga”, Wspólnota Żywego Różańca, Parafialny Zespół Caritas, Kościelna Służba Mężczyzn „Semper Fidelis”, Franciszkański Zakon Świeckich, Wspólnota Rodzin „Źródło Życia”, Wspólnota Ewangelizacyjna „Kana”, Duszpasterstwo Akademickie „San Damiano”, „Domowy Kościół”, Franciszkańska Grupa Modlitewna, Grupa Charytatywna „Betania”, Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej, Stowarzyszenie Przyjaciół Kościoła pw. Św. Trójcy „Dziedziniec”. Na początku Eucharystii rodzice kandydatów do bierzmowania poprosili Arcybiskupa Metropolitę o udzielenie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej ich dzieciom. W liturgię Mszy św. zaangażowana była młodzież przyjmująca sakrament bierzmowania. Przed błogosławieństwem młodzież podziękowała Księdzu Arcybiskupowi za udzielenie im sakramentu. Po Mszy św. Wizytator oraz kapłani koncelebransi udali się plebanię. Po wspólnym posiłku oraz spotkaniu przy stole Arcybiskup Metropolita Gdański oraz zaproszeni goście opuścili plebanię.


Zdjęcia

Wnętrze kościoła po 2006 r.

Odpust - 83 rocznica w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
171 0.17975997924805