19 maja 2021

Zaproszenie na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego

Modlitwa rozpocznie się w sobotę 22 maja o godz. 20 w kościołach stacyjnych, a później każdy z uczestników przejdzie indywidualnie do bazyliki Mariackiej w Gdańsku, gdzie o północy będzie sprawowana Eucharystia.

Ksiądz Piotr Wiecki, referent ds. apostolstwa świeckich, zaprasza wiernych, osoby konsekrowane, kapłanów i wszystkich zaangażowanych w życie wspólnot, grup, ruchów oraz stowarzyszeń katolickich działających w archidiecezji gdańskiej do wspólnej modlitwy w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

Czuwanie rozpocznie się w kościołach stacyjnych:

• Duszpasterstwa Akademickie (rozpoczęcie o 21.00) - bazylika św. Mikołaja (ojcowie dominikanie), Gdańsk, ul. Świętojańska 72;
  • Żywy Różaniec, Rycerstwo Niepokalanej i Ruchy Misyjne - kościół pw. Trójcy Świętej (ojcowie franciszkanie), Gdańsk, ul. Świętej Trójcy 4;
  • Droga Neokatechumenalna - bazylika św. Brygidy, Gdańsk, ul. Profesorska 17;
  • Ruch Światło-Życie - kościół pw. św. Barbary, Gdańsk-Dolne Miasto, ul. Długie Ogrody 19;
  • Środowiska Szkoły Nowej Ewangelizacji (rozpoczęcie o 19.30) - kościół pw. NMP Matki Kościoła i św. Katarzyny Szwedzkiej, Gdańsk, ul. Marynarki Polskiej 148;
  • Odnowa w Duchu Świętym - kościół pw. św. Elżbiety (księża pallotyni), Gdańsk, ul. Elżbietańska 1;
  • Wspólnota Marana Tha - kościół pw. św. Katarzyny (ojcowie karmelici), Gdańsk, ul. Podmłyńska 10;
  • Ruchy Rodzin Nazaretańskich, wspólnoty związane z charyzmatem sanktuarium (rozpoczęcie o 19.30) - sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej, Gdańsk, ul. Matemblewska 67;
  • Stacja modlitwy adoracji w ciszy oraz spowiedzi św. - kościół pw. św. Józefa (ojcowie oblaci), Gdańsk, ul. Elżbietańska 9/10;
  • Wspólnoty charyzmatyczne - kolegiata Najświętszego Serca Jezusowego, Gdańsk, ul. Zator-Przytockiego 3;
  • Koinonia Jan Chrzciciel - kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Gdynia, ul. Armii Krajowej 46;
  • Franciszkański Zakon Świeckich (Tercjarze) z grupami Św. Ojca Pio - kościół pw. św. Jakuba (ojcowie kapucyni), Gdańsk, ul. Łagiewniki 63.

O północy zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w bazylice Mariackiej. W każdej świątyni będą zachowane środki bezpieczeństwa sanitarnego.

- W tej wyjątkowej sytuacji nasze archidiecezjalne czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego nabiera szczególnego wymiaru łączności w modlitwie wszystkich wiernych zaangażowanych w życie Kościoła - zaznacza ks. Wiecki.

I Komunia Święta