5 września 2021

Obchody 25-lecia Adopcji Serca

Msza święta, pod przewodnictwem ks. biskupa Zbigniewa Zielińskiego, z okazji Dnia Adopcji Serca odbędzie się w niedzielę, 5 września o godzinie 10.00,
w kościele pw. NSJ przy ul. Zator Przytockiego 3 w Gdańsku Wrzeszczu. Będzie to święto wszystkich, którzy są związani z programem Adopcja Serca, rozumianym jako dobrowolne zobowiązanie ofiarodawcy do pomocy konkretnemu, żyjącemu
w ubóstwie dziecku w krajach misyjnych. Eucharystia ta stanowi także kulminacyjny moment obchodów 25-lecia istnienia programu, który został zainicjowany przez Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata “Maitri”, Zgromadzenie Księży Pallotynów oraz Zgromadzenia Sióstr Pallotynek w 1996 roku w Rwandzie. Ponadto 5 września przypada również liturgiczne wspomnienie św. matki Teresy z Kalkuty, patronki Ruchu “Maitri”.

Adopcja Serca jest długoterminowym, indywidualnym lub grupowym patronatem nad konkretnym osieroconym lub bardzo biednym dzieckiem z krajów Afryki i Azji, realizowanym poprzez regularne wpłaty na jego utrzymanie, naukę i ochronę zdrowia. Ofiarodawcy otrzymują fotografie dzieci, informacje o ich warunkach życia oraz mogą nawiązać z nimi kontakt korespondencyjny. W ciągu 25 lat tysiące dzieci zmieniło swój los i uzyskało szansę na lepsze życie.

Gdański Ośrodek Ruchu Maitri łącząc się w tym dniu w modlitwie ze współ-pracującymi z nimi w Afryce zgromadzeniami zakonnymi, pragnie podziękować za wszystkie lata wspólnej służby ubogim. Uroczystości te stanowią także okazję do wyrażenia wdzięczności Rodzicom Adopcyjnym uczestniczącym w programie,
a jednocześnie zachętę do włączenia się w ideę Adopcji Serca dla osób nieznających tej formuły wsparcia.

Aktualny etap renowacji południowej strony kościoła

Uroczystości Odpustowe

171 0.076420068740845