• czynne bezpośrednio po Mszy Św. rannej i wieczornej oraz po uzgodnieniu telefonicznym
  • odwiedziny chorych - w I sobotę miesiąca
  • sakrament chrztu św. - w niedzielę o godz. 12.00 ( zgłoszenia 2 tyg. wcześniej)
  • sakrament małżeństwa - zgłoszenia 3 miesiące przed ślubem

Rodzina Kolpinga

STOWARZYSZENIE "RODZINA KOLPINGA"
Założycielem i patronem Rodzin jest bł. ks. Adolf Kolping, który żył w latach 1813 - 1865. Był wspaniałym kapłanem, wychowawcą, pisarzem, socjologiem i społecznikiem. Nazywany "ojcem rzemieślników i robotników", gdyż w okresie kryzysu gospodarczego w Niemczech zakładał dla nich związki pomocy zwane później "Rodzinami Kolpinga".

Papież Jan Paweł II, który wyniósł go na ołtarze w 1991 roku, powiedział o nim, że jest "wzorem do naśladowania dla współczesnego świata".

Nasze Stowarzyszenie "Rodzina Kolpinga" - jako pierwsze w Gdańsku - zostało założone 18 kwietnia 1996 roku. Postawiło sobie za zadanie - w myśl ideałów bł. Kolpinga - niesienie pomocy dzieciom, młodzieży i seniorom w różnych dziedzinach życia.

Organizowano pomoc w nauce, zajęcia świetlicowe i sportowe, spotkania z ciekawymi ludźmi, dokształcanie i życie towarzyskie. Dzieci i młodzież wyjeżdżały na obozy i kolonie oraz na wycieczki. Dzięki rajdom poznawały piękno swojej ziemi pomorskiej.

Od 2005 roku w Stowarzyszeniu działa Klub Seniora. Jego celem jest troska o godne przeżywanie Trzeciego Wieku. Członkowie Klubu organizują wiele wycieczek, dzięki którym odkrywają na nowo uroki wielu miejscowości. Miało miejsce 17 wycieczek autokarowych, a także tramwajem wodnym. Zwiedzono kilkadziesiąt "małych ojczyzn". W tych wyprawach biorą udział również seniorzy spoza naszej parafii.

W trosce o zdrowie zapraszani są lekarze specjaliści na prelekcje i konsultacje, by wspomóc, szczególnie psychicznie, w radzeniu sobie ze starością. Kilkanaście osób brało udział w zajęciach terapeutycznych oraz w programie "Nordic Walking". Wszystko to w tym celu, by udowodnić, że starość może być "okresem złotym".

Należy podkreślić, że tę szeroką działalność można prowadzić dzięki dotacjom, jakie Stowarzyszenie otrzymuje z Departamentu Polityki Społecznej, Urzędu Miejskiego, Urzędu Wojewody Pomorskiego. Wyrażamy wdzięczność za tę pomoc.

Nasza "Rodzina Kolpinga" nawiązała kontakty z Rodzinami w Niemczech, szczególnie z Rodziną z Gelsenkirchen-ückendorf, a także z Rodzinami w Polsce.

Stowarzyszenie "Rodzina Kolpinga" posiada sztandar, który jest prezentowany w czasie szczególnych uroczystości parafialnych.

Skład Zarządu Rodziny Kolpinga:
prezes - ks. prałat Cezary Annusewicz
przewodniczący - Marek Drewing
sekretarz - Krystyna Wawrowska
skarbnik - Marianna Żerebiec.
rozliczenia finansowe - Łucja Szmidt

Chór Drobak Kantori z Norwegii