XIX Niedzxiela zwykła - 18.10.2020

17 października 2020

O G ł O S Z E N I A     P A R A F I A L N E   XXIX  Niedziela  zwykła     18. 10. 2020  Światowy Dzień Misyjny

1. Obchodzimy Światowy Dzień Misyjny ustanowiony w 1926 r. przez papieża  Piusa XI i obchodzony

w przedostatnią niedziele października. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

Dzisiaj O. Oblat z kościoła św. Józefa głosi kazania i rozprowadza  kalendarze misyjne.

W ten sposób wspieramy materialnie  pracę misjonarzy.

Dzisiaj także Dzień modlitw za pracowników Służby Zdrowia

we wspomnienie dzisiaj 18.10. –św. Łukasza -  patrona Służby Zdrowia.

2. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie i w niedzielę o g. 17.00

3. W poniedziałek 19 X. przypada Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych,

a jednocześnie wspomnienie męczennika – Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

Po Mszach św. będzie błogosławieństwo relikwiami Ks. Jerzego, w 36 rocznice jego męczeńskiej śmierci.

W czwartek 22 października – wspomnienie Św. Jana Pawła II --  w rocznicę rozpoczęcia Pontyfikatu.

Modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II

4. Zbiórka ofiar w ub. niedzielę na ogólnopolski Fundusz   „ Dzieło Nowego Tysiąclecia „ wyniosła 908 zł.

( w ub. roku podobnie-  980 zł.)   Za złożone ofiary składamy  serdeczne „Bóg zapłać”

5.  Są  wyłożone kartki na Wypominki  listopadowe i osobno Roczne.

Kartki wypominkowe są wydrukowane dla naszej świątyni, i mogą by odczytywane tutaj

bo zawierają    informację, o Mszach św. za zmarłych także o modlitwie różańcowej w tym kościele.

Ponadto jest nowy Biuletyn Parafialny na Październik i Listopad.

Prosimy, aby osoby obecne na Mszy św. i z uwagi na pandemię, że wiele  osób pozostaje w domach ,

aby im dostarczyć  Biuletyn i zarazem Kartę Wypominkową.

6. Według nowych Wskazań Ks. Biskupa Jacka Jezierskiego w naszej strefie

czerwonej obowiązuje limit wiernych w kościołach – 1 osoba na 7m2.  W naszej świątyni tj. 50 -60 osób.

- spowiedź św. może odbywać się w przestrzeni otwartej –tzn. nie w konfesjonałach zamkniętych.

- kapłani udzielają Komunii św. w maseczkach

-  przypomina, że cały listopad jest poświęcony pamięci zmarłych i odwiedziny

grobów trzeba zaplanować poza 1 i 2 listopada, aby uniknąć przebywania w tłumie.

- używamy maseczek osłaniających usta i nos.

7.  W sobotę zmiana czasu letniego na zimowy. W nocy z soboty 24.10. na 25.10 przesuwamy zegarki

z godz.  3.00 na 2.00. Śpimy o godzinę dłużej.

8. Do nabycia   Gość Niedzielny.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Wyprawy rowerowe...